تولید بتن در شیراز

تولید انواع بتن در شیراز

یکی از خدمات شرکت بتن نوبنده تولید انواع بتن در شیراز می باشد. بتن های تولیدی این شرکت با کیفیت بالا و ضمانت به مشتریان عزیز عرضه می شوند. تمامی بتن های شرکت بتن نوبنده با استفاده از بهترین و بروز ترین دستگاه های ساخت بتن انجام می شود. شما می توانید برای سفارش انواع بتن در شیراز با ما تماس بگیرید. بتن امروزه یکی از مصالح اصلی ساختمان ها به شمار می آید. بتن ها کاربرد های زیادی در ساخت انواع سازه ها دارند، برای تولید بتن استاندارد هایی باید رعایت شوند تا بتن کیفیت، دوام و مقاومت کافی را داشته باشد. به این منظور ما تصمیم گرفتیم مراحل تولید بتن در شیراز توسط شرکت بتن نوبنده را در قالب مقاله ای برای شما عزیزان توضیح دهیم. در این مقاله به بررسی تک تک مراحل تولید بتن می پردازیم.


تولید بتن در شیراز | بتن نوبنده

بتن چیست؟

پیش از اینکه به بررسی مراحل تولید بتن در شیراز بپردازیم بهتر است به بررسی این موضوع که کلا بتن چیست؟ از چه موادی تهیه می شود و ... بپردازیم. بتن ( به انگلیسی Bitume) به طور کلی به ماده یا ترکیبی گفته می شود که از یک ماده چسبنده با خاصیت های سیمانی تشکیل شده باشد. بتن ها یک نوع سنگ مصنوعی به شمار می آیند که از سنگ های طبیعی که در اندازه های مخصوص به وسیله سیمان به هم متصل شده اند تشکیل می شود.
استحکام بالای بتن به دلیل وجود سیمان در کنار سنگ های ریز است. بتن ها از سیمان ونیز پوزولان‌ها، سرباره کوره‌ها، مواد مضاف، گوگرد، مواد افزودنی، پلیمرها، الیاف و غیره تشکیل می شوند. 


در ساخت و اجرای بتن ها برای استحکام بیشتر از میله های فولادی یا وتر های پیش فشرده استفاده می شود که مقاومت بتن را برای سازه های بزرگ بیشتر می کنند، این کار ها به این دلیل است بتن بتواند فشار زیاد وارده را تحمل کند و خراب نشود. به بتن هایی که در آنها از میله های فولادی استفاده می شود، بتن تقویت شده و به بتن هایی که در آنها از وتر های پیش فشرده استفاده می شود، بتن پیش فشرده می گویند. ماده اصلی سازنده بتن از ترکیب آب با سیمان و سنگدانه های مختلف ایجاد می شود، در فرایند تولید بتن شیراز از المان های مانند حرارت، بخار، اتوکلاوم، تخلیه هوا، فشار هیدرولیکی ویبره و قالب های مخصوص استفاده می شود.

کاربرد های بتن

استفاده از بتن ها از گذشته های دور مانند ساخت اهرام ثلاثه رایج بوده است اما بتن های امروزی از دهه ۸۰ میلادی تولید آنها آغاز شد. دلیل آن پیشرفت و توسعه شهر ها و نیاز به مصالح محکم با مقاومت بالا برای سازه های بزرگ مانند ساختمان‌ها، سازه‌ها، سدها، پل‌ها، تونل‌ها و راه‌ها بود. ویژگی های اصلی بتن که آن را تا این حد محبوب کرده است در دسترس بودن مواد اولیه آن، ارزان بودن آن و دوام زیاد آن نسبت به مصالح مشابه می باشد.
امروزه کاربرد های این ماده بیشتر بسیار گسترده شده است. کاربرد اصلی بتن را می توان ساخت بنا های شهری دانست که امروزه با افزایش جمعیت نیاز به ساخت و ساز آنها بیش از گذشته حس می شود. تولید بتن امروزه بسیار زیاد شده است آن هم به دلیل گسترش کاربرد های آن نسبت به گذشته می باشد.
امروزه از بتن ها در معماری و تزئینات خارجی ساختمان ها، سنگ فرش های بتنی، برخی لوله های ساخته شده از بتن که برای مزارع و لوله های فاضلاب استفاده می شود، امروزه از بتن ها بعنوان عایق های حرارتی، صدا و آتش نیز کاربرد دارند.

شرکت تولید بتن در شیراز | بتن نوبنده

تولید کننده بتن در شیراز | بتن نوبنده

تولید بتن در شیراز

در این قسمت به بررسی مراحل تولید و ساخت انواع بتن توسط شرکت بتن نوبنده در شیراز می پردازیم شرکت ما علاوه بر تولید بتن فعالیت هایی نظیر فروش بتن و بتن ریزی در شیراز را برای مشتریان عزیز انجام می دهد شما می توانید برای کلیه خدمات بتن در شیراز با شرکت بتن نوبنده در شیراز تماس حاصل فرمایید.

دستگاه ساخت بتن
بخش اصلی فرایند تولید و ساخت بتن استفاده از دستگاه ساخت بتن می باشد. امروزه با افزایش تقاضا برای بتن بایستی از دستگاه های پیشرفته و قدرتمند برای ساخت بتن استفاده کرد چراکه استفاده از این نوع دستگاه ها امکان تولید بتن با کیفیت بالا در زمان کوتاه را دارند. این دستگاه ها بتن ها را در انواع مختلفی که برای آن تعیین می کند می سازد. استفاده از دستگاه خوب و پیشرفته در کیفیت نهایی بتن ساخته شده بسیار موثر می باشد.


مراحل تولید بتن در شرکت بتن نوبنده

۱. تامین مواد اولیه
در اولین مرحله بایستی مواد اولیه ساخت بتن که شامل ماسه سنگ، سیمان پرتلند، آب و افزودنی هایی که با توجه به نوع بتنی که قرار است ساخته شود متفاوت است. کیفیت سیمان و ماسه سنگ بسیار مهم است و اگر از کیفیت لازم برخوردار نباشند موجب کاهش کیفیت بتن نهایی و مقاومت پایین بتن می شوند. لازم به ذکر است که تمامی بتن های ساخته شده توسط شرکت بتن نوبنده از بهترین ماسه سنگ و سیمان موجود می باشند.

۲. ترکیب مواد
پس از آماده سازی تمامی مواد اولیه، ابتدا ماسه سنگ و سیمان بوسیله یک نوار نقاله به مخزن مخصوص منتقل می شوند. داخل این مخزن یک میکسر است که ماسه سنگ و سیمان را به خوبی با هم مخلوط می کند. این فرایند تا جایی ادامه پیدا می کند که یک ماده یکنواخت بوجود بیاید. مقدار ترکیب و یکدست شدن مواد اولیه درون میکسر با توجه به نوع بتن مورد نظر مشتری انجام می شود.

۳. تخلیه مصالح
مرحله بعدی پس ترکیب مصالح به اندازه مورد نیاز ترکیب ایجاد شده با استفاده یک قیف که با توجه به مقدار بتن اندازه آن تعیین می شود روی یک نوار پلاستیکی تخلیه می شود. اندازه قیف با توجه به اندازه مخزن و حجم بتن تعیین می شود. دلیل تخلیه مصالح روی نوار پلاستیکی این است که تخلیه مواد ترکیب شده روی نوار پلاستیکی از هدر رفتن و از بین رفتن آن جلوگیری می کند.


۴. انتقال ترکیب
ترکیب منتقل شده به روی نوار پلاستیکی به مخزن اصلی منتقل می شوند، در این مرحله برای کیفیت بیشتر بتن باید مواد کمتری به داخل مخزن وارد شود.

۵. افزودن مواد افزودنی 
با انتقال مواد به مخزن اصلی عمل میکس آن با آب و مواد افزودنی مورد نیاز شروع می شود، مخازن آب بطور مستقیم به مخزن اصلی دستگاه تولید بتن متصل هستند، همچنین با توجه به نوع بتن مورد نیاز مشتری انواع مواد افزودنی مانند ضد یخ، خشک کننده بتن، پلاستی سایزر به ترکیب بتن اضافه می شود. سپس این مواد با استفاده از میکسر با یکدیگر مخلوط می شوند. شرکت بتن نوبنده با استفاده از مخزن ها و میکسر های بزرگ قادر به تولید مقدار زیادی ماده بتن برای مشتریان عزیز می باشد.

مراحل تولید بتن در شیراز | بتن نوبنده

۶. بررسی و انتقال به محل پروژه
پس از ترکیب نهایی مواد با یکدیگر ترکیب نهایی توسط متخصصین فنی مجموعه بررسی می شود، سپس با استفاده از انتقال بتن به تانکر بتن تولید شده به محل احداث منتقل می شود، تانکر های مورد استفاده از نوع تانکر های میکسر می باشند که با توجه به میزان بتن، تانکر مورد نظر انتخاب می شود. گاهی بنا به لزوم بتن بایستی با پمپاژ به مخزن تانکر میکسر منتقل شود. سپس پس از انتقال به محل پروژه در ساخت سازه مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری

شرکت بتن نوبنده انواع بتن ها را در بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و قیمت مناسب برای شما عزیزان تولید می کند. تمامی مواد اولیه مانند، سیمان، ماسه سنگ و ... مورد استفاده در تولید بتن از کیفیت بالایی برخوردارند. همچنین تمامی دستگاه ها و میکسر های مورد استفاده در تولید بتن از پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه های تولید بتن می باشند. شرکت بتن نوبنده همواره رضایت مشتریان را در اولویت کار خود قرار داده است و همواره انرژی مثبت ناشی از رضایت مشتریان از کار های انجام شده را در مسیر کاری خود داشته است. برای سفارش تولید انواع بتن با ما تماس بگیرید.

تولید بتن شیراز | بتن نوبنده