پمپاژ بتن در شیراز

انواع پمپاژ بتن در شیراز

یکی از خدمات مهم شرکت بتن نوبنده ( شرکت بتن آبادگران جنوب) پمپاژ بتن در شیراز می باشد. عملیات پمپاژ بتن پس از تولید بتن و انتقال آن به محل تولید باید توسط دستگاه های پمپ بتن مخصوص آن انجام شود. در اجرای عملیات پمپاژ بتن یک سری نکات باید رعایت شود تا این عملیات بدون مشکل و بصورت کامل انجام گردد. عملیات پمپاژ بتن یک کار تخصصی می باشد که باید توسط دستگاه های مخصوص و افراد متخصص در این زمینه انجام شود. شرکت بتن نوبنده عملیات پمپاژ بتن را به بهترین نحو و به کمک بهترین ابزار و وسایل انجام می دهد. همچنین این شرکت با بهره بردن از کارشناسان مجرب در این زمینه قابلیت ارائه بهترین خدمات را به شما همشهریان عزیز در شهر شیراز دارد. امروزه پمپاژ بتن یکی از بهترین و سریعترین روش ها برای بتن ریزی در شیراز  در ساخت و ساز به حساب می آید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های پمپاژ بتن می توانند به نقاطی دسترسی داشته باشند که دسترسی به آنها توسط افراد یا با استفاده از دستگاه های دیگر امکان پذیر نمی باشد.


پمپاژ بتن در شیراز | بتن نوبنده

بتن چیست؟

استفاده از دستگاه های پمپاژ بتن برای انجام عملیات بتن ریزی تا پیش از سال ۱۹۵۰ میلادی بسیار محدود بوده است، اما پس از جنگ جهانی دوم و پیشرفت صنعت ساختمان سازی، روش پمپاژ بتن با استفاده از دستگاه های پمپ بتن بسیار محبوب شد. دستگاه های پیشرفته پمپاژ بتن امروزه قادر به انتقال بتن در عملیات بتن ریزی تا ۴۵۰ متر افقی و ۱۵۰ متر عمودی می باشند. امروزه با پیشرفت علم و در پی آن پیشرفت چشمگیری که صنایع داشته اند دستگاه های پمپ بتنی ساخته شده است که امکان انتقال بتن تا ۱۶۰۰ افقی و ۴۵۰ متر عمودی را فراهم می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی انواع پمپ های بتن بپردازیم.

شرکت بتن نوبنده با بررسی شرایط و بودجه شما بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های پمپاژ بتن را برای شما در نظر می گیرد. برای اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات پمپاژ بتن در شیراز شرکت ما با ما تماس حاصل فرمایید.

انواع پمپ بتن

۱. پمپ پیستونی
رایج ترین نوع دستگاه های پمپ پیستونی است که حرکت رفت و برگشتی دارد. عملکرد پمپ های پیستونی به این صورت است که پیستون با حرکت به عقب و ضربه زدن به انتهای پمپ موجب کشیده شدن بتن از تغذیه کننده به داخل پمپ می شود. سپس با ضربه زدن پیستون به قسمت جلویی پمپ موجب باز شدن شیر خروجی می شود و به این صورت بتن با فشار مناسبی به لوله های انتقال وارد می شود. در این روش بتن ها بصورت مقطعی و نا پیوسته خارج می شوند. امروزه پمپ های پیستونی معمولا به دلیل نیاز به سرعت بیشتر و حجم پمپاژ بیشتر بتن با دو عدد پیستون ساخته می شوند.

۲. پمپ فشرده کننده
پمپ های فشرده کننده که به تازگی به داخل کشورمان وارد شده اند و سرعت بیشتری در پمپاژ بتن در شیراز ارائه می دهند. این پمپ های بتن با حرکت دورانی بتن داخل لوله فشرده می شوند، سپس با باز شدن دریچه خروجی بتن ها از دستگاه خارج می شوند.

شرکت پمپ بتن در شیراز | بتن نوبنده

دستگاه های پمپ بتن در شیراز | بتن نوبنده

۳. پمپ هایی که با هوای فشرده کار می کنند
یکی دیگر از انواع پمپ های مورد استفاده در بتن ریزی بوسیله پمپاژ بتن در شیراز پمپ هایی هستند که با استفاده از هوای فشرده کار می کنند. این پمپ ها اکثرا برای بتن پاشی و تزریق بتن با هوای فشرده استفاده می شوند. از پمپ های هوا فشرده برای بتن پاشی خشک و بتن پاشی تر استفاده می شود. روش کار این پمپ ها به این صورت است که بتن ها را بوسیله هوای فشرده به جلو می رانند و عملیات پمپاژ بتن انجام می شود.

۴. پمپ حلزونی
آخرین نوع پمپ هایی که برای پمپاژ بتن مورد استفاده قرار می گیرند، پمپ های حلزونی می باشد که غالبا در بتن پاشی به روش تر مورد استفاده قرار می گیرد. بتن های مورد استفاده در این نوع پمپ ها باید سنگدانه های کوچک داشته باشند و در اختلاط باید از سنگدانه های کوچک استفاده کرد.


پمپ ها زمینی و دکلی چیستند؟

پمپ های بتن از لحاظ تحرک پذیری به دو دسته زمینی و دکلی تقسیم می شوند. پمپ های زمینی بتن شامل لوله های تکه تکه سه متری می باشند که که با استفاده از واشر های مخصوص آب بندی شده اند. پمپ های دکلی به این صورت هستند که باید بر روی دکل های مخصوص نصب شوند و با استفاده از دراپ شوت عملیات پمپاژ بتن انجام شود. مزیت پمپ های دکلی نسبت به پمپ های زمینی قدرت بیشتر مانور و جابجایی آنها می باشد که آنها از پمپ های زمینی متمایز نموده است.


مزیت پمپ های بتن

شرکت بتن نوبنده همواره برای بتن ریزی و بتن پاشی از دستگاه های پیشرفته پمپ بتن در شیراز استفاده می کند. مزیت هایی که دستگاه پمپاژ بتن در شیراز برای پیمانکار فراهم می کنند عبارتند از:
۱. افزایش چشمگیر در سرعت انجام پروژه
۲. با استفاده از دستگاه های پمپ بتن می توان عملیات و کار ها را در نقاط دور از دسترس با سرعت بالا انجام داد.
۳. با استفاده از دستگاه های پمپ بتن شرایط آب و هوایی مانند سرد و گرم بودن هوا تاثیری در اجرای عملیات های بتن ندارد. ۴. صرفه جویی در نیروی انسانی و هزینه های کلی

نتیجه گیری

برای سفارش انواع خدمات پمپاژ بتن در شیراز می توانید با شرکت بتن نوبنده تماس حاصل فرمایید. شرکت بتن آبادگران جنوب( بتن نوبنده ) با چندین سال سال تجربه در زمینه انواع خدمات بتن در شیراز همواره رضایت مشتریان عزیز را در طی این سالها اولویت کار خود قرار داده است. همچنین فاکتور کیفیت در محصولات و خدمات شرکت ما همیشه حائز اهمیت بوده است و سعی کرده ایم کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب برای شما فراهم کنیم. برای خدمات پمپاژ بتن در شیراز و دیگر خدمات بتن در شیراز با ما تماس بگیرد.

قیمت پمپاژ بتن شیراز | بتن نوبنده