بتن ریزی در شیراز

پیمانکاری برای بتن ریزی ساختمان

یکی از خدمات شرکت بتن آبادگران جنوب انجام بتن ریزی و پیمانکاری برای بتن ریزی ساختمان است. این شرکت با این عملیات را به بهترین نحو و به کمک بهترین ابزار و وسایل انجام می دهد. همچنین این شرکت با بهره بردن از کارشناسان مجرب در این زمینه قابلیت ارائه بهترین خدمات را به شما همشهریان عزیز در شهر شیراز دارد. بتن ریزی تا قبل از دهه ۱۸۲۰ نام آشنایی برای مردم نبود، با ساخته شدن سیمان پرتلند که ترکیبی از آهک و خاک رس بود. استفاده از این ماده برای ساخت بتن، بتن ریزی و ... نیز برای اغلب جامعه مساله ای گنگ بود. مصریان را می توان آغازگر صنعت بتن ریزی و ساخت سازه های مستحکم از گچ و آهک دانست.


بتن ریزی چیست؟ | شرکت بتن آبادگران جنوب

بتن ریزی چیست؟

فردی که تجربه ای در زمینه کار های ساختمانی نداشته باشد اولین سوالی که برای او پیش می آید این است که بتن ریزی چیست؟ بتن ریزی به چه عملی گفته می شود؟
بتن ریزی عملی است که در آن محلی مانند، کف سازه، فوندانسیون سازه، سقف سازه با استفاده از بتن ساخته می شود. همچنین زیرسازی ساختمان نیز بوسیله بتن ریزی انجام می شود. عمل بتن ریزی معمولا در ابتدا درون قالب های مخصوص انجام می شود. پس از گذشت زمانی قالب ها را از بتن ها جدا می کنند و صبر می کنند تا بتن به صد درصد گیرش خود برسد. انجام انواع خدمات بتن ریزی در شیراز توسط شرکت بتن آباد گران جنوب توسط تیمی متخصص و با تجربه در این زمینه انجام می شود.

چه میزان آب در تولید بتن استفاده می شود؟

در عملیات بتن ریزی از همان بتن های معمولی موجود در بازار استفاده می کنند، از شرکت هایی که کار فروش بتن در شیراز را انجام می دهند بتن مورد نظر را تهیه می کنند و سپس با استفاده از دستگاه های مخصوص عملیات بتن ریزی را برای سازه مورد نظر انجام می دهند.
اما در پروژه های برزگی مانند راه سازی و ساخت برج بتن مورد نیاز را در همان محل اجرای پروژه می سازند. این کار موجب کاهش هزینه های کلی ساخت می گردد.

بتن ریزی در شیراز | شرکت بتن آبادگران جنوب

مراحل بتن ریزی | شرکت بتن آبادگران جنوب

مراحل بتن ریزی چیست؟

بتن ریزی فنداسیون در شیراز توسط شرکت بتن آبادگران در چهار مرحله، آرماتور بندی، قالب بندی، بتن ریزی و متراکم کردن تقسیم می شود.

۱. آرماتور بندی:
این مرحله بتن ریزی در اجرای اسکلت بتنی پس از اجرای بتن انجام می شود. در آرماتور بندی میلگرد هایی با ضخامت استاندارد با توجه به تعداد طبقه هایی که قرار است ساخته شود در کف سازه اجرا می شوند.


۲. قالب بندی:
در این مرحله اطراف آرماتور ها قالب های پلاستیکی یا چوبی قرار می گیرد که برای عملیات بتن ریزی بتن ها به داخل این قالب ها هدایت شوند.
۳. بتن ریزی:
بتن های ساخته شده و یا تهیه شده از کارخانه ساخت بتن توسط دستگاه های پمپاژ به داخل قالب ها هدایت می شوند. نکته ای که در این مرحله بایستی مورد توجه قرار گیرد این است که تمامی بتن فونداسیون باید در یک مرحله انجام شود چرا که در صورتی که بتن بصورت نا پیوسته بتن ریزی شود استحکام کلی سازه دچار مشکل می شود.
۴. متراکم سازی:
در این مرحله برای متراکم سازی و هواگیری بتن در صورتی که عمق بتن بیش از ۱۵ سانتی متر باشد از دستگاه ویبراتور و در صورتی که کمتر از ۱۵ سانتی متر باشد از میله و شمشه، استفاده می شود.


بتن ریزی اسکلت در شیراز

در اجرای بتن ریزی اسکلت در شیراز توسط شرکت آبادگران جنوب بتن مورد نظر از کارخانه خریداری می شود و یا در صورت امکان در محل احداث ساختمان تولید می شود و سپس توسط دستگاه های پمپاژ به قالب های مخصوص تزریق می گردد. بتن ریزی ساختمان های چند طبقه قابلیت چند تکه بودن یا عدم پیوستگی را دارند می توان این عمل را در طی چند روز غیر متوالی انجام داد.
عمل متراکم سازی که پس از بتن ریزی اسکلت باید انجام شود، به دلیل عمق زیاد بتن ریزی باید با استفاده از دستگاه ویبراتور انجام شود. چرا که دستگاه ویبراتور بهتر می تواند عمل متراکم سازی، یکنواخت سازی و خارج کردن هوا از بتن را انجام دهد.

بتن اماده شیراز | شرکت بتن آبادگران جنوب

بتن ریزی سقف در شیراز

بتن ریزی سقف عملیاتی است که پس از آرماتور بندی و بتن ریزی اسکلت انجام می شود. برای بتن ریزی سقف در شیراز پس از آماده سازی بتن بتن را با استفاده از آسانسور بتن به طبقه مورد نظر می رسانند. سپس عملیات بتن ریزی انجام می گردد. بتن ریزی سقف باید بصورت پیوسته انجام شود، دلیل این کار این است که در صورت عدم انجام بتن ریزی بصورت پیوسته و تاخیر زمانی ممکن است کیفیت نهایی بتن اجرا شده کاهش یابد.

شرکت بتن نوبنده پیمانکاری برای بتن ریزی ساختمان را در کلیه نقاط شهر شیراز با بهترین کیفیت و قیمت انجام می دهد.

بتن ریزی در سیستم ICF

ICF یک سیستم جدید اجرای اسکلت ساختمان است که امروزه رایج شده است، بتن ریزی در سیستم ICF نیازمند تجربه و تخصص می باشد. بتن ریزی در این نوع اسکلت ها با بتن ریزی معمولی متفاوت است و دمای انجام آن در محدوده حدود ۴ تا ۵ درجه انجام می شود. اگر بتن ریزی در این سیستم در دمای پایین تری انجام شود گیرش اولیه بتن و یا همان حرارت اولیه آزاد شده، سخت خواهد شد. اگر هوای محیط گرم باشد، قالب پلی استایرن موجود، اجازه تبخیر را به آب موجود در بتن نمی دهد. در این صورت رطوبت تا مراحل پایانی در بتن باقی می ماند.

بتن ریزی سیستم ICF | شرکت بتن آبادگران جنوب