فروش و قیمت بتن شیراز

فروش بتن شیراز

شرکت بتن آبادگران جنوب با سابقه درخشان ۱۰ ساله در زمینه تولید بتن در شیراز، حمل بتن، پمپاژ بتن و پیمانکاری برای بتن ریزی ساختمان در شیراز فعالیت می کند. حال شرکت بتن آبادگران جنوب با ورود به فضای مجازی قصد گسترش فعالیت های خود را دارد. در این مقاله قصد داریم با هم مراحل تولید بتن، سپس انواع مختلف بتن را بررسی نماییم. با ما همراه باشید.


فروش بتن شیراز | بتن نوبنده

بتن چیست؟

بتن از سه قسمت اصلی آب، سنگ دانه و سیمان تشکیل می شود. باید توجه داشته باشید که سیمان و بتن دو چیز مختلف هستند و یکی از مواد اصلی سازنده بتن سیمان است. سیمان اغلب به صورت پودری با آب و سنگدانه مخلوط می شود. ماده حاصل از ترکیب این سه مورد به مرور زمان سخت شده و بصورت منسجم در می آید که نام محصول نهایی این ترکیب بتن است. بتن ها امروزه به دلیل دوام بالا، در دسترس بودن و نیاز جامعه به ساخت و ساز انواع سازه های بتنی مانند، سازه ها، پل ها، تونل ها و راه ها این ماده به ماده ای بسیار پر استفاده تبدیل شده است. امروزه سازندگان و تولید کنندگان بتن همگی به دنبال ساخت بتنی با مقاومت بالاتر و وزن کمتر برای ساخت انواع سازه ها هستند.


مواد اصلی سازنده بتن

۱. سیمان
سیمان یکی از مواد اصلی سازنده بتن است. سیمان و آب با ترکیب با یکدیگر یک ماده چسبناک تولید می کنند که موجب می شوند سنگدانه و ماسه به یکدیگر بچسبند.
۲. آب
دومین ماده اصلی سازنده بتن آب است باید توجه داشت که آبی که در ساخت بتن مورد استفاده قرار می گیرد. باید از سختی و ناخالصی مشخصی برخوردار باشد. کیفیت و سختی آب به این دلیل مورد توجه است که نا خالصی های موجود در آب اگر به میزان مناسب نباشند ممکن است روی سختی و مقاومت بتن تاثیر بگذارد. در اغلب فرایند های تولید بتن آب مناسب برای بتن آبی است که برای نوشیدن مناسب باشد. ناخالصی آب مورد استفاده برای ساخت بتن آبی است که سختی کمتر از ۱۰۰۰ PPM و دارای PH بین ۶ تا ۸ باشد.
۳. سنگدانه ها
سنگ دانه ها به دلیل اینکه بیش از ۷۰ درصد حجم بتن را تشکیل می دهند. و بسیاری از ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی بتن به سنگدانه ها بستگی دارد. سنگ دانه ها در بتن از ذرات ریز و درشت ماسه و شن هستند.

چه میزان آب در تولید بتن استفاده می شود؟

مقدار آب مصرفی در تولید بتن بسیار حائز اهمیت است. برای تکمیل فرایند سیمان با آب به مقدار مشخصی آب نیاز است. اگر مقدار آب مورد استفاده در تولید بتن کمتر از آن مقدار باشد. قسمتی از سیمان آب کافی را دریافت نمی کند و واکنش نداده باقی می ماند. اگر آب زیاد تر از حد به بتن اضافه شود. آب اضافه پس از واکنش در مخلوط باقی می ماند و پس از سخت شدن بتن موجب پوکی به طبع آن موجب کاهش مقاومت بتن خواهد شد. به همین خاطر مصرف به اندازه آب در تولید بتن از اهمیت زیادی برخوردار است. مقدار آب لازم برای تکمیل واکنش به صورت نسبت آب به سیمان تعریف می شود. برای سیمان پرتلند این مقدار ۲۵ درصد است. معمولا در کارگاه های ساخت بتن از مقدار بیشتری آب استفاده می کنند.

کارخانه بتن شیراز | بتن نوبنده

فوم بتن شیراز | بتن نوبنده

مراحل عمل آوری بتن

در روند فرایند Hydration مقاومت بتن زیاد می شود. برای عمل آوری و ادامه فرایند ساخت بتن در این مرحله به بیش از ۸۰ درصد رطوبت نیاز است.

افزودنی های بتن
معمولا به جای استفاده از یک سیمان بخصوص برای ساخت بتن می توان با اضافه کردن کمی افزودنی ویژگی های آن را به ویژگی های مورد نظر تغییر داد. مواد افزودنی بتن در مرحله مخلوط کردن به بتن اضافه می شوند. افزودنی های شیمیایی بتن عبارتند از: تقلیل دهنده‌های آب، کندگیر کننده‌ها و تسریع کننده‌های گیرش هستند.


۱. تسریع کننده های بتن
این افزودنی ها با اضافه شدن به مخلوط بتن موجب تسریع عمل سخت شدگی و همچنین افزایش مقاومت اولیه بتن می شود.
۲. کندگیر کننده ها
این دسته از افزودنی ها گیرش بتن را به تاخیر می اندازند. این مواد در هوای خیلی گرم که گیرش بتن کوتاه می شود یا برای جلوگیری از ایجاد ترک ناشی از گیرش مفید هستند.

این افزودنی ها با سه هدف در تولید بتن به کار می روند:

۱. رسیدن به مقاومتی بالاتر بوسیله کاهش آب به سیمان
۲. رسیدن به کارایی مشخص با کاهش مقدار سیمان مصرفی و در نتیجه کاهش حرارت هیدراتاسیون در توده بدن
۳. کمک به سهولت بیشتر فرایند بتن ریزی


انواع بتن در شیراز

۱. بتن معمولی
بتن معمولی از سیمان پرتلند، ماسه، شن و آب تهیه می شود، این بتن همراه با آرماتور و یا بدون آن در سازه ها راه ها و پی مورد استفاده قرار می گیرد. 
۲.بتن ساده حجیم
بتن ساده حجیم به بتن بدون آرماتور گفته می شود، از این بتن برای بتن ریزی های حجیم مانند ساخت پی سد، دیوار حائل وزنی و ... استفاده می گردد.
۳. بتن سبک در شیراز
که در ساخت آن یا به جای شن و ماسه سیلیسی، از دانه های متخلخل مانند پومیس (سنگ پا) یا پوکه بکار رفته و یا با روشهایی (مانند افزودن ژل، آلومینیوم) شرایطی را فراهم می آورند تا حجم بتن افزایش یابد. وزن ویژه این گونه بتن ۳۳ ٪تا ۵۰ ٪ وزن ویژه بتن معمولی است. یعنی می توان بتن با وزن ویژه ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب نیز ساخت، که بر آب شناور بماند این بتن بیشتر برای نماسازی، دیوارهای جدا کننده، سقف کاذب و جاهایی که مقاومت مطرح نباشد بکار می رود.
۴. بتن آماده در شیراز
بتن آماده یکی از جدید ترین انواع بتن در شیراز است که به تازگی جای خود را به بتن های قدیمی داده است. بتن آماده در شیراز به منظور کاهش سر و صدای کار ساخت و ساز مورد استفاده پیمانکاران قرار می گیرد.

بتن اماده شیراز | بتن نوبنده

قیمت بتن در شیراز

قیمت بتن آماده شیراز با توجه به اندازه بتنی که مشتری سفارش می دهد همچنین مواد مورد استفاده برای کنترل مقاومت و سختی متغیر می باشد. یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت بتن آماده عیار بتن می باشد. هرچه عیار بتن پایین تر باشد، قیمت بتن آماده کاهش می یابد.

قیمت بتن در شیراز | بتن نوبنده