حمل بتن در شیراز

حمل انواع بتن در شیراز

شرکت بتن نوبنده در شیراز انواع خدمات مربوط به بتن را برای همشهریان عزیز با کیفیت بالا انجام می دهد. پس از تولید بتن نیاز است که حمل بتن در شیراز از محل تولید آن بوسیله تانکر میکسر یا تراک میکسر انجام شود. استفاده از تانکر های میکسر رایج ترین روش حمل بتن می باشد. در حمل بتن از دستگاه ها و ابزار های مختلفی استفاده می شود که با توجه به نوع بتن، مقدار بتن و وزن آن متفاوت می باشد که در ادامه بررسی تک تک آنها می پردازیم. در حمل بتن بایستی اصول ایمنی و بهداشتی زیادی مانند عدم جداشدگی، عدم آلودگی به مواد زیا‌ن آور ، عدم تغییر شدید دما و کارآیی بتن رعایت شود. انتخاب نوع وسیله حمل بتن در شیراز باید متناسب با پروژه، محیط کارگاه، و مسائل اقتصادی آن انجام شود. همچنین همانطور که پیش تر ذکر کردیم باید حجم بتن مورد نیاز پروژه در زمان مناسب به محل احداث منتقل شود.


حمل بتن در شیراز | بتن نوبنده

همگی این موارد به انتخاب مناسب دستگاه حمل بتن در شیراز وابسته می باشد. برخی از دستگاه های حمل بتن نسبت به سایر دستگاه ها مزیت هایی امکان حمل سریعتر بتن به محل احداث را فراهم می کند. هر چند تسریع در عملیات حمل بتن بسیار حائز اهمیت است اما نباید از جنبه اقتصادی آن صرف نظر کرد. پس با توجه به نکات ذکر شده نیاز است که بهترین روش را برای حمل بتن در شیراز در نظر بگیرید تا علاوه بر انتقال به موقع بتن، هزینه های کلی کم شود و تمامی اصول حمل بتن رعایت شود.


استاندارد های حمل بتن

نکته دیگری که بسیار در عملیات حمل بتن اهمیت دارد پوشاندن سطح بتن در زمان حمل آن است چراکه در صورت عدم پوشاندن سطح بتن تبخیر مایع بتن صورت می گیرد و موجب سفت شدن و غیر قابل استفاده شدن آن می گردد. اگر بین تولید بتن و رسیدن بتن به محل احداث وقفه بیش از حدی باشد، موجب از بین رفتن کیفیت بتن و ایجاد درز های ناخوشایند پس از اجرای بتن در ساختمان شود. شرکت بتن نوبنده با بررسی شرایط و بودجه شما بهترین و مناسب ترین روش حمل بتن را برای شما در نظر می گیرد. برای اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات حمل بتن در شیراز شرکت ما با ما تماس حاصل فرمایید.

روش های مختلف حمل بتن

۱. کامیون با جام دوار
یکی از روش های رایج حمل بتن استفاده از کامیون با جام دوار می باشد. در این روش باید توجه داشت که مقدار دوران و چگونگی اختلاط باید با توجه به توصیه های کارخانه سازنده و زیر نظر کارشناس نظارت انجام شود تا مشکلی در حمل بتن با کامیون جام دوار در شیراز پیش نیاید. در این روش حداکثر زمان برای حمل پس از اضافه شدن سیمان به جام میکسر نباید بیشتر از ۹۰ دقیقه شود. باید به این نکته توجه داشت که در صورت گرم بودن هوا با توجه به نظر کارشناس زمان مورد نظر کاهش می یابد.

۲. تراک میکسر تراک
میکسر یکی از روش های رایج حمل بتن در شیراز می باشد. در این روش می توان تمامی مراحل تولید بتن در شیراز را در تراک میکسر انجام داد. مراحل ساخت بتن در تراک میکسر به این صورت است که اول تمامی مواد اولیه تشکیل دهنده بتن را به جام مخلوط کن اضافه می کنیم و چرخش جام یا همان میکسر آغاز می شود. چرخش جام باید با توجه به توصیه های کارخانه سازنده انجام گردد. معمولا در شرایط عادی میکسر باید ۷۰ تا ۱۰۰ دور دوران داشته باشد.

شرکت حمل بتن در شیراز | بتن نوبنده

تولید کننده بتن در شیراز | بتن نوبنده

۳. اختلاط دو مرحله ای اختلاط دو مرحله ای نیز یکی از روش های حمل بتن می باشد که کمتر مورد توجه قرار می گیرد. در این روش اختلاط ۱۵ تا ۲۰ ثانیه در دستگاه بتن ساز ثابت سپس بقیه اختلاط تا تکمیل ساخت بتن در دستگاه تراک میکسر انجام می شود.

۴. اختلاط خشک
در این روش مصالح خشک جداگانه داخل تراک میکسر ریخته می شود. این روش کمی پیچیدگی دارد ولی زمان کمتری از سازنده برای ساخت می گیرد، معمولا از این روش برای پروژه هایی استفاده می شود که محل پروژه از شرکت سازنده بتن فاصله زیادی دارد. آب نیز بصورت جداگانه در مخزن مخصوص تراک میکسر ریخته می شود. سپس پس از رسیدن تراک میکسر در محل احداث سازه آب با فشار وارد ابتدا و انتهای مخزن می شود و با سرعت ۷۰ تا ۱۰۰ دور می چرخد. در این روش باید توجه داشت که حجم بتن داخل میکسر نباید بیشتر از ۶۳ درصد حجم میکسر باشد.


پمب بتن

پس از حمل بتن ساخته شده به محل احداث باید عملیات پمپاژ بتن انجام شود. باید توجه شود که اندازه قطر لوله پمپ و سنگدانه های بتن متناسب با یکدیگر باشند تا عملیات پمب بتن به درستی انجام شود. برای اطلاعات بیشتر راجع به پمپاژ بتن کلیک کنید.

نتیجه گیری

برای سفارش انواع خدمات حمل بتن در شیراز می توانید با شرکت بتن نوبنده تماس حاصل فرمایید. شرکت شرکت بتن آبادگران جنوب( بتن نوبنده ) با چندین سال سال تجربه در زمینه انواع خدمات بتن در شیراز همواره رضایت مشتریان عزیز را در طی این سالها اولویت کار خود قرار داده است. همچنین فاکتور کیفیت در محصولات و خدمات شرکت ما همیشه حائز اهمیت بوده است و سعی کرده ایم کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب برای شما فراهم کنیم. برای خدمات حمل بتن در شیراز و دیگر خدمات بتن در شیراز با ما تماس بگیرد.

قیمت حمل بتن شیراز | بتن نوبنده